3. Ukrajinský festival

Společná setkání a oslava ukajinské kultury i prezentace Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní ostravsko-opavské charity, 3. Ukrajinský festival zpestří poslední červnovou sobotu kulturní program v centru Ostravy.

Koleda končí… její rekordní výnos umožní pomáhat potřebným lidem

Loučíme se s Tříkrálovou sbírkou 2018. V těchhto dnech se sčítají poslední pokladničky.

K+M+B přicházejí. Začněte nový rok dobrým skutkem.

Přivítejte ve svých domovech koledníky Tříkrálové sbírky, kteří se vypraví 1. – 14. ledna 2018 zvěstovat šťastný nový rok také v Moravskoslezském kraji a Jesenicku. Jejich koledování přinese radostné poselství nejen do vašeho domova, ale také vám umožní zapojit se do pomoci lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka se povedla a pomůže potřebným v regionu

Další ročník koledování Tříkrálové sbírky, největší sbírkové akce v České republice, je za námi. Po dvou týdnech koledování a dvou týdnech rozpečeťování pokladniček známe výsledky charitní tříkrálové koledy v ostravsko-opavské diecézi. Letos byla výrazně překonána hranice 15 mil. korun, které pomohou potřebným a podpoří charitní dílo.

Tříkrálová sbírka 2017 začala

Již posedmnácté vyrazí do ulic charitní tříkráloví koledníci. Koledování Tříkrálové sbírky bude probíhat od 1. do 15. ledna. Vybrané finanční prostředky pomohou lidem v tísni a rozvoji charitních služeb.

Diecézní charita ostravsko-opavská se rozrostla o další charitu

Diecézní charita ostravsko-opavská se rozrostla o další charitu, v Moravskoslezském kraji a Jesenicku jich pomáhá už osmnáct. Včera ve večerních hodinách byla v Malé Morávce slavnostně otevřena nová Charita sv. Martina, jejíž vznik je reakcí na nedostatek sociálně zdravotních služeb v této části regionu. Významný krok k jejich dostupnosti podpořila svou účastí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Na Bruntálsku budou dostupnější zdravotně sociální služby, vznikla nová Charita sv. Martina

Diecézní charita ostravsko-opavská se rozrostla o jednu charitu, v Moravskoslezském kraji a Jesenicku jich bude působit již osmnáct a zvýší tak dostupnost svých služeb.

Do ulic vyrazili malí koledníci, Tříkrálová sbírka opět pomůže místním lidem

V první půli ledna se budou obyvatelé Moravskoslezského kraje a části Jesenicka potkávat s charitními koledníky v kostýmech Tří králů. Na cestu za lidskou štědrostí se jich vydá na devět tisíc a získané finanční prostředky pomohou hlavně v regionech, kde se peníze vybraly.

Na startu nového roku přinesou malí koledníci požehnání i příležitost k dobrému skutku

První lednové dny patří již tradičně Tříkrálové sbírce. Ve dnech od 1. do 14. ledna přináší malí koledníci do našich domovů a ulic nejenom přání „Štěstí, zdraví vinšujem Vám“, ale i příležitost pomoci lidem v nouzi finančním darem. Také obyvatelé Moravskoslezského kraje a části Jesenicka se setkají s charitními koledníky v kostýmech Tří králů, kteří jim budou zvěstovat radostné vánoční poselství.

8 000 koledníků vyráží do ulic

Tříkrálová sbírka 2014 začíná i v Moravskoslezském kraji, od 1. - 14. ledna 2014 můžete vídat koledníky, kteří získávají finanční dary pro lidi v nouzi, handicapované osoby či pomáhají s rozojem charitní pečovatelské nebo jiné služby.

Výnos Tříkrálové sbírky 2013 je opět rekordním

Tříkrálová sbírka v roce 2013 na území Moravskoslezského kraje a Jesenicka překonala loňský výtěžek o 203 943 Kč. V období od 2. – 14. ledna vykoledovali koledníci Diecézní charity ostravsko-opavské 12 547 322 Kč.
Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se