Nízkoprahový klub Horizont se v novém otevře veřejnosti

Ve středu 10. října se od 14 h. může široká veřejnost seznámit s činností Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Horizont, které působí v Ostravě-Kunčičkách. Klub se věnuje cílové skupině dětí ve věku od 6 do 19 let a prošel v první polovině letošního roku rozsáhlou rekonstrukcí. Během dne otevřených dveří si návštěvníci mohou prohlédnout nově opravené prostory a seznámit se s týmem, který zajišťuje sociální službu v lokalitě. Pro děti jsou připraveny soutěže, malování na obličej a výtvarná dílnička.

Diecézní charita ostravsko-opavská pomáhá v oblasti  sociálního bydlení již 8 let

V roce významných výročí, bilancování a „magických“ osmiček slaví také Diecézní charita ostravsko-opavská 8 let působení v oblasti sociálních služeb zaměřených na podporu sociálního bydlení. Jakým vývojem prošly poskytované služby, jaká praxe se osvědčila a jaký vývoj zaznamenáváme? Dlouholeté aktivity spojené s problematikou sociálního bydlení, nabízí odpovědi na jednotlivá témata.

Biskup požehná 32 nových charitních vozů

V úterý 12. 9. 2018 požehná ostravsko-opavský biskup Mons. František Václav Lobkowicz 32 nových charitních vozů. Ty posílí sociální terénní služby v Moravskoslezském kraji a části Jesenicka a byly pořízeny za podpory integrovaného regionálního operačního programu. 11 oblastních Charit tak díky novým automobilům zefektivní poskytované služby.

3. Ukrajinský festival

Společná setkání a oslava ukajinské kultury i prezentace Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní ostravsko-opavské charity, 3. Ukrajinský festival zpestří poslední červnovou sobotu kulturní program v centru Ostravy.

Koleda končí… její rekordní výnos umožní pomáhat potřebným lidem

Loučíme se s Tříkrálovou sbírkou 2018. V těchhto dnech se sčítají poslední pokladničky.

K+M+B přicházejí. Začněte nový rok dobrým skutkem.

Přivítejte ve svých domovech koledníky Tříkrálové sbírky, kteří se vypraví 1. – 14. ledna 2018 zvěstovat šťastný nový rok také v Moravskoslezském kraji a Jesenicku. Jejich koledování přinese radostné poselství nejen do vašeho domova, ale také vám umožní zapojit se do pomoci lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka se povedla a pomůže potřebným v regionu

Další ročník koledování Tříkrálové sbírky, největší sbírkové akce v České republice, je za námi. Po dvou týdnech koledování a dvou týdnech rozpečeťování pokladniček známe výsledky charitní tříkrálové koledy v ostravsko-opavské diecézi. Letos byla výrazně překonána hranice 15 mil. korun, které pomohou potřebným a podpoří charitní dílo.

Tříkrálová sbírka 2017 začala

Již posedmnácté vyrazí do ulic charitní tříkráloví koledníci. Koledování Tříkrálové sbírky bude probíhat od 1. do 15. ledna. Vybrané finanční prostředky pomohou lidem v tísni a rozvoji charitních služeb.

Diecézní charita ostravsko-opavská se rozrostla o další charitu

Diecézní charita ostravsko-opavská se rozrostla o další charitu, v Moravskoslezském kraji a Jesenicku jich pomáhá už osmnáct. Včera ve večerních hodinách byla v Malé Morávce slavnostně otevřena nová Charita sv. Martina, jejíž vznik je reakcí na nedostatek sociálně zdravotních služeb v této části regionu. Významný krok k jejich dostupnosti podpořila svou účastí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Na Bruntálsku budou dostupnější zdravotně sociální služby, vznikla nová Charita sv. Martina

Diecézní charita ostravsko-opavská se rozrostla o jednu charitu, v Moravskoslezském kraji a Jesenicku jich bude působit již osmnáct a zvýší tak dostupnost svých služeb.

Do ulic vyrazili malí koledníci, Tříkrálová sbírka opět pomůže místním lidem

V první půli ledna se budou obyvatelé Moravskoslezského kraje a části Jesenicka potkávat s charitními koledníky v kostýmech Tří králů. Na cestu za lidskou štědrostí se jich vydá na devět tisíc a získané finanční prostředky pomohou hlavně v regionech, kde se peníze vybraly.

Na startu nového roku přinesou malí koledníci požehnání i příležitost k dobrému skutku

První lednové dny patří již tradičně Tříkrálové sbírce. Ve dnech od 1. do 14. ledna přináší malí koledníci do našich domovů a ulic nejenom přání „Štěstí, zdraví vinšujem Vám“, ale i příležitost pomoci lidem v nouzi finančním darem. Také obyvatelé Moravskoslezského kraje a části Jesenicka se setkají s charitními koledníky v kostýmech Tří králů, kteří jim budou zvěstovat radostné vánoční poselství.

Najdete nás také na:

Připojte se