Známe výnos Tříkrálové sbírky, v pokladničkách se ukrývalo 11, 5 milionů korun

Poprvé za dvacetiletou historii sbírky nemohli koledníci vinou koronavirové epidemie vyrazit do ulic. Navzdory okolnostem si našli cestu k lidem a požehnali dárcům prostřednictvím online koledy, ta vynesla v ostravsko-opavské diecézi částku 3 171 900 Kč, dalších 8 422 418 Kč přispěli dárci do stacionárních pokladniček. Výnos sbírky tak i přes složitou situaci přesáhl 11, 5 milionů korun.

Mikuláš rozdával radost dětem na Ukrajině

Dobro nezastaví ani pandemie. Počtvrté se povedlo předat Mikulášskou nadílku na Ukrajině a s ní i kousek radosti dětem, které nemají tolik štěstí a vyrůstají v oblastech poznamenaných válkou a chudobou. Díky rekordní štědrosti dárců bylo navíc možné obdarovat třikrát více dětí.

Tři králove přijdou online!

Opatření, která souvisí se zabráněním šíření korona viru, zasáhla také Tříkrálovou sbírku. Přesto se králové nevzdávají a jsou připraveni přinést požehnání do domovů prostřednictvím virtuálních médií. Poprvé za více než dvacetiletou historii sbírky se koledování přesune do online prostředí.

Některá přání splnit nedokážeme, jiná ano...

Čtyřletý Makar vyrůstá sám s tatínkem a třemi sourozenci. Tatínek navíc ztratil práci a zabezpečení rodiny je tak zase o něco těžší. Společně žijí v Mariupoli na východě Ukrajiny. Ve městě, které leží jen pár kilometrů od frontové linie, nezbývá rodině nic jiného, než si vystačit s málem. Nemají, kam jinam jít. Nejvíce by si přál, aby se k nim vrátila maminka, která je opustila…

Společná cesta ze sociálního vyloučení, která funguje

Ostravské Kunčičky se potýkají se stigmatem sociálně vyloučené lokality. Při návštěvě čtvrti by ovšem toto slovní spojení napadlo málokoho – návštěvníky čeká klid, čisté ulice a opravené domy. Obrovský podíl na tom, jak Kunčičky nyní vypadají, má bezmála šestiletá práce s místní komunitou, díky které si sami obyvatelé Kunčiček zvelebili prostranství kolem svých domů, řešili společně dopravní dostupnost, otázky bezpečnosti, a uspořádali pro své sousedy nespočet společných akcí. Dnes už místní pomoc téměř nepotřebují

Podpořte jednoho - zachraňte dva

Některé problémy není možné vyřešit za den, měsíc ani rok. Nový projekt Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce dává novou šanci ukrajinským maminkám v nouzi, které by bez pomoci zůstaly na ulici a živořily hluboko pod hranicí chudoby.

31 zapůjčených tabletů usnadní klientům pobytových služeb zůstat v kontaktu se svými blízkými

Šíření koronaviru ochromilo běžný život napříč republikou. Zavřené jsou služby i sociální zařízení. Ti nejzranitelnější, zejména senioři v pobytových službách, zůstávají v izolaci, bez možnosti být se svými blízkými v osobním kontaktu. Díky zapůjčeným tabletům společnosti T-Mobile získají klienti další možnost, jak zůstat ve spojení s rodinami. Technika bude pomáhat v zařízeních Charity Ostrava, Charity Bohumín a ve Slezské Diakonii.

Závěrečná konference zhodnotí přínos projektu na podporu sociálního bydlení

Jak se dostat ze začarovaného kruhu ubytoven? Jak získat stabilní bydlení a vytvořit dětem domov? A jaká jsou dilemata sociální služby v oblasti sociálního bydlení? Odpovědi nabídne závěrečná konference, která zhodnotí přínosy projektu Rozšíření sociální služby Šance domova.

20. ročník Tříkrálové sbírky překonal v Moravskoslezském kraji a na Jesenicku hranici 20 milionů

Poděkování patří všem zapojeným do realizace sbírky, jednotlivým koordinátorům, vedoucím kolednických skupinek, malým králům, partnerům a ostatním dobrovolníkům, kteří během sbírky pomáhali. Díky jejich nasazení a štědrosti dárců se podařilo v ostravsko-opavské diecézi vykoledovat rekordních 20 439 668 Kč.

Tříkrálová sbírka slaví 20. narozeniny

Podvacáté vyrazí na koledu malí králové, kteří v období od 1. do 14. ledna přinesou vánoční poselství a novoroční požehnání do domácností po celé republice. Prostřednictvím největší sbírkové akce je možné přispět na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokážou. S kulatým výročím sbírky navíc přichází i několik novinek.

Mikulášská nadílka splní přání dětí z válečné zóny

Ozbrojený konflikt na východě Ukrajiny, který započal v roce 2014, navzdory minským dohodám stále trvá. Každým dnem se střílí ostrými a počet obětí narůstá. Válka ovlivňuje každodenní život rodin a dětí, které žijí v bezprostřední blízkosti frontové linie a nemají kam jít. Nezbývá jim ale nic jiného, než v nebezpečných podmínkách zůstat.

Ukrajinský festival přiveze do Ostravy lvovské drahokamy i oceňovaný dokument

Letos již počtvrté rozechvějí srdce posluchačů ukrajinské melodie, ty rozezní centrum města 29. června od 17 h. v zahradě TV Noe v centru Ostravy. Festival pořádá charitní Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce na podporu své činnosti i jako příležitost k seznámení se s Ukrajinou, zemí mnoha kontrastů.