Blížíme se do finále, rozpečeťujeme poslední pokladničky

Blížíme se do finále, rozpečeťujeme poslední pokladničky

Ještě 132 tříkrálových kasiček zbývá úředně rozpečetit a doplnit jejich výnos k celkovému výtěžku Tříkrálové sbírky. Ten v ostravsko-opavské diecézi přesáhl hranici 11 milionů korun. 

Všem dárcům děkujeme!

Charity v Českém Těšíně, Ostravě a v Malé Morávce finišují s počítáním peněz, které dárci přispěli do stacionárních pokladniček. Ty mohli lidé najít do 24. ledna ve svém okolí. 

K dnešnímu dni dárci do pokladniček přispěli částkou 8 233 888 Kč a další 3 miliony darovali online. Podrobnější informace o výnosu sbírky v jednotlivých oblastních Charitách najdete v tabulce s výsledky koledování.

Kde budou peníze pomáhat?

V Charitě sv. Martina, která působí v Malé Morávce, vykoledované prostředky přispějí např. k rozšíření pečovatelské služby a umožní koupi nového vozu pro tuto službu. Senioři z Charitního centra v Českém Těšíně se mohou těšit na novou aktivizační zahradu s bezbariérovým vstupem, kde se budou moci společně setkávat a v Ostravě za tříkrálové peníze obnoví vybavení startovacích bytů pro lidi v nouzi. Záměrů je pro letošní rok přes 60 a jejich celkový přehled najdete ZDE.

Přispět online můžete do konce dubna

Pokud byste se ještě rádi připojili, stačí jít na web Tříkrálové sbírky, kde se koleduje online až do 30. dubna.