Den Charity odstartují akce napříč diecézí

Den Charity odstartují akce napříč diecézí

Poslední zářijová neděle patří patronovi charitní práce, sv. Vincenci z Pauly. Ten se zasadil o rozvoj moderní charitní činnosti v Evropě. Kolem tohoto svátku, který slavíme 27. září, se prostřednictvím připravovaných akcí můžete blíže seznámit s tím, co děláme.

V ostravsko-opavské diecézi jsme pro vás připravili dny otevřených dveří vybraných služeb, děkovné mše svaté za charitní dílo nebo benefiční koncert na podporu rekonstrukce zařízení pro lidi bez domova.

Den Charity 2020

Tradice Dne Charity začala v roce 2004 na jižní Moravě, kdy jednotlivé zařízení otevřely své dveře veřejnosti
a nabídly možnost seznámit se s poskytovánými službami zevnitř. O čtyři roky později, v lednu 2008, Česká biskupská konference oficiálně vyhlásila den 27. září, kdy církev slaví památku svatého Vincence z Pauly, jako Den Charity. Svatý Vincenc zasvětil svůj život pomoci chudým a potřebným a svým praktickým přístupem pomohl v rozvoji charitativních a sociálních služeb v Evropě.

Akce, které se konají k příležitosti Dne Charity mohou být např. dny otevřených dveří, koncerty, výstavy, exkurze apod. Více informací o jednotlivých událostech se dozvíte na webových stránkách anebo sekretariátech příslušných Charit.

Připravované akce

Úterý 22. 9.

 • Diecézní charita ostravsko-opavská:
  • Den otevřených dveří Sociálně-dluhové poradny v Ostravě-Zábřehu, od 10 do 17 h. se na Vás těší tým sociálních pracovníků, který je připraven Vám poradit v životních nesnázích. Více informací ZDE.
  • Den otevřených dveří střediska Horizont, od 13 do 16 h. se otevírá služba nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a služba pro rodiny s dětmi. Pro děti jsou připraveny soutěže, hry a sportovní i výtvarné aktivíty. Více informací ZDE.

Čtvrtek 24. 9.

 • Charita Ostrava: Sešli se, aby pomohli..., benefiční koncert na podporu rekonstrukce Charitního domu sv. Benedikta Labre - nízkoprahového denního centra, od 20 h. v ostravském kostele sv. Václava. Přímý přenos bude vysílat TV NOE. Více informací ZDE.

Pátek 25. 9.

 • Diecézní charita ostravsko-opavská: mše svatá za charitní dílo v naší vlasti, ke cti sv. Vincence z Pauly, čas a místo konání: 12 h., kaple TV Noe, Kostelní náměstí 2, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava. Živě také na vlnách TV Noe.
   
 • Charita Frýdek-Místek: Mše svatá za Charitu Frýdek-Místek, od 8 h. v Bazilice navštívení Panny Marie. Mše sv. bude přenášena také online. Více informací ZDE.

Sobota 3. 10.

 • Charita Jeseník: 3. Charitní pouť. Pouť začne ve 14:00 hod. mší svatou v kostele Nejsvětější Trojice. Mši hudebně doprovodí Javornický chrámový sbor. Více informací ZDE.