Díky Charitě se cítím potřebný

Díky Charitě se cítím potřebný

tak znělo motto prvního setkání dobrovolníků oblastních charit působících v Moravskoslezském kraji a části Jesenicka, kteří pomáhají nejrůznějším způsobem lidem ve svém okolí. Setkání dobrovolníků proběhlo v sobotu 23. září 2017 v odpoledních hodinách. Jeho cílem bylo sdílení zkušeností, rad a další povzbuzení do pomoci potřebným lidem.

Setkání dobrovolníků se zúčastnili ti, kteří pomáhají jednorázově i pravidelně v charitních službách či zařízeních, nebo ti, kteří teprve o dobrovolnické činnosti uvažují. Toto setkání organizovali koordinátoři dobrovolníků, kteří působí v oblastních charitách a řídí dobrovolnickou činnost v průběhu celého roku. Starají se, aby dobrovolníci byli spokojeni se svou pomocí druhým a aby vše probíhalo v souladu se zásadami dané služby či provozu charitního zařízení.

Dobrovolníci dorazili z různých koutů kraje, například z Opavy, Ostravy, Frýdku-Místku, Studénky i Českého Těšína. Na setkání přišla i paní Zdeňka, která pomáhá v Charitě Ostrava více než 12 let. „Vidím v pomoci druhým smysl pro dobrou věc. My dáváme Charitě a Charita dává nám. Každý si najde činnost, která mu dává smysl pomoci druhému člověku.“ komentuje tato starší paní svůj postoj k dobrovolnické činnosti. „Ta má pomoc se v průběhu let měnila, vedla jsem například kurzy šití a ručních prací v Charitním domě sv. Zdislavy, protože jsem to uměla a je mi to blízké. Nebo jsme dělali různé úklidy, přípravy obleků, kasiček pro Tříkrálovou sbírku. Dnes máme v rámci Komunitního centra vlastní dámský klub, kde se setkáváme a vlastně řešíme, kde, jak a kdy budeme pomáhat.“ dodává.

Zahraniční dobrovolníci, kteří pomáhají ve střediscích sociální integrace v Ostravě-Kunčičkách, si nenechali také ujít tuto akci. Julien a Alba v rámci programu vyprávěli o svých zážitcích a zkušenostech s pomocí v České republice.

Pokud se chcete stát dobrovolníkem Charity, stačí kontaktovat příslušnou oblastní charitu, která v místě, kde chcete pomáhat, působí. Děkujeme, že jste s námi, protože bez vás to nejde.