Dobrovolníci na Ukrajině

Dobrovolníci na Ukrajině

V srpnu letošního roku se uskutečnil první tábor pro děti s rozšířenou výukou angličtiny ve vesnici Novoselyce na Zakarpatské Ukrajině. Výuku angličtiny vedla lektorka Irena, dobrovolnice Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce spolu s Julienem Metro, dobrovolníkem z Francie, který dlouhodobě pomáhá diecézní charitě v   rámci  Evropské  dobrovolné  služby.

Děti mají radost se zábavné výuky angličtiny.Úroveň anglického jazyka na základních školách v této oblasti, podle slov zdejších pedagogů, není na vysoké úrovni. „Děti často neovládají základní komunikaci v anglickém jazyce. V nově vybudovaném Centru pro mládež v Novoselyci, jehož výstavba byla podpořena z Tříkrálové sbírky, jsme se tedy rozhodli uskutečnit výuku angličtiny pro děti z chudých rodin. Nově vybudované Centrum pro mládež umožnilo provést plnohodnotný program pro větší počet dětí, jak v slunném tak v deštivém počasí, a to včetně stravování,“ říká Veronika Mechová, vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. Táborů se účastnilo 30 dětí, které si osvojily základní komunikaci při hrách, zpěvu, výletech, tanci atd. Děti se také setkaly s vojáky z východu Ukrajiny, kteří jim vyprávěli o svých zážitcích, děti pak pro ně a jejich spolubojovníky malovaly a psaly povzbudivé vzkazy.

                „Podle ohlasů a zpětných vazeb rodičů měl tábor pro děti motivační vliv a díky tomu začaly  ve škole komunikovat více anglicky,“ dodává Veronika, která v rámci některých projektů střediska dětem na Ukrajině dlouhodobě pomáhá. Anglický tábor se uskuteční i v příštím roce, případní dobrovolníci (lektoři) se mohou hlásit již nyní. Podrobnosti najdete na webu  www.adoptujsi.cz

erasmus

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se