Dva týdny intenzivních zážitků

Dva týdny intenzivních zážitků

Příměstský anglický tábor, který na Zakarpatí pořádá naše Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, se přehoupl do druhé poloviny. Místní děti z Noveselycje a okolí se během deseti dnů naučí základní fráze a slovíčka a pomocí her a různorodých aktivit se zbaví ostychu komunikovat v cizí řeči.  

English Capm 2018

Letos se již podruhé vydali kolegové ze Střediska humanitární pomoci, aby společně s našimi dlouholetými spolupracovníky z vesnice Novoselycja uspořádali pro místní děti příměstský tábor. Nosnou linkou tábora je procvičování angličtiny. „Každý den probíráme jeden gramatický jev a jednu tematickou slovní zásobu. Např. použití spojení there is / there are a slovní zásobu, která se váže k tématu rodina,“ popisuje vedoucí lektor Miroslav Hodeček, který působí ve Středisku jako koordinátor rozvojových projektů. „Ke každému bloku máme připravené pracovní listy, praktická cvičení, hry a písničky tak, aby to děti bavilo a vše probíhalo zábavnou formou,“ dodává. Od 9 do 15 hodin se děti mohou zapojit do programu plného aktivit, výletů a sportovnání. Svůj balanc prověřili na slackline a kreativní já probudili u zdobení květináčů ubrouskovou technikou. Příměstský tábor trvá deset dnů a probíhá od 20. do 29. srpna.

Zázemí našli lektoři s dětmi v místním mládežnickém centru, které se podařilo otevřít v roce 2016 díky prostředkům z Tříkrálové sbírky, nadaci Via a vlastním finančním prostředkům místních dárců. Centrum slouží pro celou Tjačivskou oblast a nabízí dětem volnočasové aktivity, prostor pro společná setkávání i komunitní akce.

Během her, aktivit a výletů se děti učí anglicky     Děti si procvičují s lektory základy angličtiny     Na svačinu všemi oblíbený Hot Dog