Klienti potřebují ten „správný smajlík“

Klienti potřebují ten „správný smajlík“

Slova povzbuzení a podpory zazněla v promluvě biskupa Františka Václava Lobkowicze při žehnání nových charitních vozů, které budou sloužit v Moravskoslezském kraji a části Jesenicka.   

Nové škodovky vyrazily pomáhat

V úterý 12. září se areál bývalých kasáren v Ostravě-Koblově proměnil v místo setkání zástupců 11 oblastních charit, které díky podpoře Evropské unie získaly nové vozy pro své terénní služby. Celková investice projektů
„S automobily do terénu" a „S automobily k lepší péči" přesáhlá 8 mil. korun a bez spolufinancování Integrovaného regionálního operačního programu by si většina Charit nemohla pořízení nového automobilu dovolit. Pod charitní červení tak můžete v provozu potkat škodovácké vozy Citigo, Fabia a Fabia Combi. Celkem 32 nových vozů posílí poskytované terénní služby a zpřístupní péči také v odlehlých lokalitách.

Činit dobro je poslání nás všech

Ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz v promluvě podpořil charitní rodinu v její práci
a zdůraznil důležitost poslání, které by v pomáhajících profesích mělo mít laskavou tvář. „Klienti potřebují ten správný smajlík,“ vysvětlil rozměr, který přesahuje pouhou povinnost. Všem řidičům pak popřál mnoho šťastných kilometrů a vyjádřil vděk za novou charitní flotilu, která bude pomáhat ke spokojenosti lidí. 

Podrobější informace o žehnání nových automobilů získáte v tiskové zprávě zde

 Charitní flotilaDíky podpoře Evropské unie bylo pořízeno 32 nových škodovek

Biskup František Václav Lobkowicz při promluvě a žehnání nových vozů   Biskup František Václav Lobkowicz žehná nové charitní vozy

Slavnostně všechna auta na jednom místě   Zástupci Charity Odry

   

Projekty "S automobily do terénu" a "S automobily k lepší péči" jsou spolufinancovány Evropskou unií.

EU a MMR