Koleda končí… její rekordní výnos umožní pomáhat potřebným lidem také v Moravskoslezském kraji a Jes

Koleda končí… její rekordní výnos umožní pomáhat potřebným lidem také v Moravskoslezském kraji a Jes

První lednové dny již neodmyslitelně patří k Tříkrálové sbírce pořádané Charitou Česká republika. Že neodmyslitelně patří k těmto dnům, dokazuje fakt, že nás provází už dlouhých 18 let a je stále úspěšnější. Letos se díky štědrosti dárců podařilo charitním koledníkům v ostravsko-opavské diecézi nashromáždit částku blížící se k 18 mil. Kč., které pomohou potřebným a podpoří charitní dílo.

Jednotlivé Charity v ostravsko-opavské diecézi, tedy na území Moravskoslezského kraje a Jesenicka, zapečetily a následně rozpečetily 3003 kolednických pokladniček. Celkový výnos koledování v naší diecézi činí 17.853.552,- Kč, což je o 14% více než loni. „Všechny Charity zaznamenaly nárůst vykoledované částky. V případě Charity Bohumín a Charity Krnov to bylo dokonce více než o 30%. Nejvíce se výbralo na Frýdecko-Místecku a Charity Hlučín, Opava, Frýdek-Místek a Ostrava společně s Charitou sv. Alexandra pak získaly více než 2 mil. korun.“ upřesňuje diecézní koordinátor sbírky Martin Hořínek.

80% vykoledované částky pomůže potřebným v regionu - 65% vykoledované částky se vrací do Charit, které je vykoledovaly na realizaci jejich záměrů, 15% připadne na projekty Diecézní charity ostravsko-opavské. Část výnosu koledování pomůže prostřednictvím Charity také lidem v tísni v zahraničí. „Výtěžek sbírky použijeme u nás v kraji na realizaci celkem 70 záměrů, které schválila Tříkrálová komise ještě před začátkem koledování. Charita Bohumín například zakoupí automobil, který bude sloužit k rozvozu obědů a přepravě klientů. Naopak Charita Studénka využije výnos k vybudování skladu zdravotních a kompenzačních pomůcek,“ komentuje využití získaných financí Martin Hořínek. Kompletní přehled záměrů, stejně jako výsledky koledování v jednotlivých městech a obcích kraje jsou k dispozici na webu.  

„Rostoucí zájem o Tříkrálovou sbírku nás těší a zároveň zavazuje. Stejně jako loni jsme v průběhu koledování ještě dopečeťovali pokladničky, což je vždy pozitivní signál. Je povzbudivé, že se nám daří nejen vysbírat vyšší částku, která pomáhá potřebným, ale hlavně, že vyráží do ulic stále více kolednických skupinek, které roznáší požehnání do našich domovů, protože tříkrálová koleda je právě o potkávání a vzájemném obdarovávání. Dokazuje to, že solidarita mezi lidmi má v našem kraji své místo. Děkujeme všem dárcům a koledníkům.“ uzavírá diecézní koordinátor. A právě pro koledníky jsou určena nejrůznější kulturní a volnočasové aktivity, které pro ně v těchto dnech jednotlivé Charity realizují.

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se