Nezapomenutelný rok s dobrovolnicí

Nezapomenutelný rok s dobrovolnicí

5. 2. 2017 vstoupila nejen do DCHOO, ale i našich srdcí italská dobrovolnice Alba a právě v těchto dnech se s celou organizací loučí a vrací se do své sardinské domoviny.

Alba se během celého roku věnovala dětem a mládeži v Nízkoprahových zařízeních v Ostravě – Muglinově a Ostravě – Kunčičkách. Mimo jiné se Alba více než půl roku zabývala mini projektem, při kterém vyučovala romské ženy a děti anglickému jazyku ve vyloučené lokalitě Ostravě – Kunčičkách. Její pobyt završil „Open Space“ dne 30. 1. 2018, kde se Alba rozloučila se svými spolupracovníky, klienty, dětmi, přáteli a ostatními hosty v prostorách střediska sociální integrace Horizont.
Na toto rozloučení Alba pro všechny hosty připravila ochutnávku italského jídla, např. pizz, tiramisu, pasta prima vera – tradiční italské těstoviny aj. Dále měla Alba připravenou prezentaci formou videa z různých fotografií, kvíz pro děti a hru bingo.
Tohoto příjemného odpoledne se účastnilo přibližně 60 osob z řad dětí, pracovníků, zástupců Eurocentra a seniorů z komunitního centra Gabriel, které Alba během svého působení v DCHOO navštívila.
Alba je velmi energická, optimistická a usměvavá slečna a věříme, že ve svém dalším působení bude lidem přinášet radost stejně, jako ji přinášela nám. Děkujeme Albě za nezapomenutelný rok s námi.

IMGP7666IMG_1967IMG_1983IMG_1984IMG_1968

Mgr. Hana Mamčařová

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se