Nízkoprahový klub Horizont se otevřel veřejnosti

Nízkoprahový klub Horizont se otevřel veřejnosti

To jak vypadá běžné odpoledne v nízkoprahovém klubu si vzkoušeli všichni, kdo se přišli ve středu 10. října podívat na den otevřených dveří tohoto zařízení. Navíc měli možnost si prohlédnout nově opravené prostory klubu, který letos prošel velkou rekonstrukcí.

Klub Horizont funguje v Ostravě-Kunčičkách od roku 2011 a pomáhá dětem a mládeži ve věku od 6 do 19 let smysluplně trávit svůj volný čas. V první polovině letošního roku prošlo zázemí i klub velkou rekonstrukcí. Díky finanční podpoře Moravskoslezkého kraje, městského obvodu Slezská Ostrava a Nadačního fondu Residomo se podařilo vytvořit bezpečnější a zdravější prostředí pro klienty, kteří poskytované služby nízkoprahu využívají.

Vy jste světlo světa

Během slavnostního odpoledne prostory požehnal také o. J. Larisch a o. D. Sputo. Ten ve své promluvě motivoval děti, aby byly světlem pro Kunčičky. "Vy jste světlo světa a tak i vaše světlo svítí lidem, aby viděli vaše dobré skutky," citoval evangelistu Matouše a podpořil všechny přítomné děti, aby měly odvahů růst i přes nepříznivé startovní podmínky. 

Průběh oprav nízkoprahového klubu Horizont Nově opravené prostory klubu

Přichází první děti Nízkoprahový klub Horizont

Slavnostní požehnání nově opravených prostor Přípitek s přáním všeho dobrého

 Výtvarná dílničkaDoprovodný program pro děti

 

Projekt je spolufinancován Moravskoslezským krajem, statutárním městem Ostrava – městským obvodem Slezská Ostrava a Nadačním fondem RESIDOMO.

logo_jpgSlezskaNadacni-fond-residomo_rgb