Poradenské a informační centrum se mění na Sociálně-dluhovou poradnu

Poradenské a informační centrum se mění na Sociálně-dluhovou poradnu

15. rok fungování otevírá charitní poradna pod novým názvem. Poskytované sociální služby zůstávají. I nadále se na nás můžete obrátit s žádostí o radu a pomoc. Sociální poradenství poskytujeme zdarma na všech třech ostravských pobočkách.

„Když jsme 1. ledna 2005 otevírali Poradenské a informační centrum, tušili jsme, že téma dluhů, bude jedním z těch, které budeme řešit nejvíce,“ vysvětluje současná vedoucí charitních poraden Diecézní charity ostravsko-opavské Zuzana Plačková a doplňuje důvody, proč dochází k úpravě názvu stávající sociální služby. „V počátcích poradny pomáhaly nejen odbornou radou, ale poskytovaly obecné informace o našich Charitách, které působí na území Moravskoslezského kraje a v části Jesenicka. Součástí poradny v centru Ostravy byl navíc i prodejní obchůdek chráněných dílen. Uplynulá léta formovala poradnu až do současné podoby. Obchůdek zmizel a převládající zakázky klientů nám ukázaly, jak přesněji pojmenovat naše poradny. Od 1. září se tak s našimi sociálními pracovníky můžete setkat v Sociálně-dluhové poradně.“

Od roku 2020 působí jedna z poraden nově také v Ostravě-Zábřehu, sem se přesunula z Michálkovic, aby byla blíže lidem, kteří potřebují podporu v nesnázích. „Na úterý 22. září jsme v této pobočce pro veřejnost připravili den otevřených dveří, během kterého bude k dispozici náš sociální pracovník. Zastavte se za námi od 10 do 17 h., jsme připraveni na Vaše dotazy a těšíme se na Vás,“ zve vedoucí poraden Zuzana Plačková.

 

Diecézní charita ostravsko-opavská poskytuje sociální poradenství prostřednictvím tří poboček, které sídlí v centru Ostravy, v Ostravě-Zábřehu a v Ostravě-Muglinově. V roce 2019 jejich služeb využilo téměř 250 klientů, kteří se na sociální pracovníky obraceli zejména při řešení problémů s dluhy.

 

Sociálně-dluhovou poradnu finančně podporují statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Děkujeme.

ostrava   logo_jpg