Rodinný den se Společnou cestou

Rodinný den se Společnou cestou

V sobotu 14. července se na hřišti TJ Kunčičky setkaly místní rodiny, aby společně prožily Rodinný den. Komunitní akci připravila skupina Společná cesta ve spolupráci se spřátelenými organizacemi, mezi kterými nemohl chybět tým komunitní práce diecézní Charity.

Úvodem hosty přivítala p. MVDr. B. Jelonková, starostka městského obvodu Slezské Ostravy, Ing. M. Hodeček, vedoucí středisek sociální integrace diecézní Charity i Silvie Váňová, členka Komunitní skupiny Společná cesta. Jednotící linkou bylo nadšení z pořádané akce, výrazy díků organizátorům a radost z velmi dobré účasti.

Pořadatelé si pro obyvatele Ostravy-Kunčiček připravili pestrý doprovodný program pro děti i dospělé. Během sobotního odpoledne si děti vyzkoušely svou šikovnost i obratnost na 5 stanovištích a za splnění disciplín dostaly sladkou odměnu. Mohly si také užít skákací hrad, obří skluzavku a ty nejmenší, řetízkový kolotoč. Dospělí se pak mohli zapojit do 3 disciplín, které měly zejména pobavit a uvolnit atmosféru mezi hosty.

Řetízková zábava   Skákací hrad a skluzavka

A jak Rodinný den vnímali ti, kteří se v sobotu přišli na akci podívat? Své dojmy shrnuje jedna z návštěvnic:

„Ráda bych poděkovala Komunitní skupině Společné cestě a všem, kteří se na této velkolepé rodinné akci pro své sousedy spolupodíleli, a to zejména svými úžasnými nápady, kreativitou, angažovaností pro všechny návštěvníky akce. Těmto všem patří velké DÍKY, protože nebýt těchto dobrých lidiček, tak bychom se takto společně nemohli každoročně potkat, nezávazně si popovídat a společně zažít skvělý den. Kolotoč pro naše nejmenší děti byl opravdovým zážitkem. Vidět radost a jiskřičky v očích těchto dětí, byl pro mne nezapomenutelným a emočním zážitkem. Hodně chválím aktivity pro nás dospělé, kdy jsem se moc nasmála. Společná cesta připravila soutěže pro dospělé, kdy velkým finále byl souboj mezi postupujícími páry v pití vody z modrého pramene paní Kropáčkové. Vnímám, že se Kunčičky vrací do společenského a kulturního dění v našem městském obvodu Slezské Ostravy. Společné cestě přeji, ať se jim nadále daří.“

Celá akce měla komunitní charakter s cílem neformálně se potkat, vzájemně poznat své sousedy z Ostravy-Kunčiček a společně si užít sobotní odpoledne.

Projekt „Komunitní práce v Osadě míru“ je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Logo OPZ barevné

Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se