Tříkrálová sbírka pokračuje online

Tříkrálová sbírka pokračuje online (foto: R. Hanskut, Člověk a Víra)

Začínáme rozpečeťovat první pokladničky, které byly do 24. ledna umístněny napříč republikou v obchodech, lékárnách nebo na obecních úřadech.

Koleda, ale zdaleka nekončí, podpořit potřebné můžete ještě online do 30. dubna na webu Tříkrálové sbírky.

Trikralova_sbirka_DEKUJEME_stredni-banner_640x130
Poprvé za dvacet let koledování nemohli králové vinou pandemie přinést dobré zprávy a požehnání osobně. Proto se Tříkrálová sbírka přesunula do virtuálních vod a je možné ji podpořit online ještě do 30. dubna.

Průběžný výsledek online koledy v Ostravsko-opavské diecézi vynesl částku 2 364 316 Kč.
(Výsledek online koledy k 25. 1. 2021)

Průběžné výsledky můžete sledovat ZDE.

Všem dárcům, kteří myslí na potřebné srdečně děkujeme.

Peníze využíjí Charity pro konkrétní projekty na pomoc potřebným. Např. v Charitě sv. Alexandra v Ostravě dovybaví chráněné dílny, v Charitě Kopřivnice díky financím pořídí nový automobil pro pečovatelskou službu a v Charitě Krnov dokoupí polohovací lůžko a generátory kyslíku, které si pak lidé mohou zapůjčit při péči o nemocné. Podobných záměrů je pro letošní rok 65.

Rozpečeťování pokladniček, které byly umístěny v obcích a městech právě probíhá, sečteno by mělo být začátkem února. O výsledku Vás budeme informovat.

 

Darujte naději lidem v nouzi

Do 30. dubna 2021

  • Darujte do online pokladničky na www.trikralovasbirka.cz (vyberte podle PSČ obec, ve které pomáhá nejbližší Charita nebo vyhledávejte podle názvu obce/města).

Celoročně

  • Pošlete dárcovskou DMS: DMS KOLEDA 30 (nebo 60, 90) na tel. č. 87 777.
  • Podpořte Charitu, která pomáhá ve vašem okolí. Vyberte variabilní symbol dané Charity a darujte na sbírkový účet: 66008822/0800.