Tříkrálová sbírka pomáhá seniorům

Tříkrálová sbírka pomáhá seniorům

V roce 2017 sbírka pomáhala seniorům téměř v každé z 18 oblastních charit působících v Moravskoslezském kraji a v Jesenicku, ať se jednalo o zlepšení vybavení domovů pro seniory, půjčoven kompenzačních pomůcek a dalších zařízení nebo podporu provozu služeb, které senioři využívají přímo v pohodlí svého domova.

Jedním z mnoha záměrů na využití výnosu sbírky byla i rekonstrukce prádelny v Domově pokojného stáří sv. Hedviky ve Vidnavě (Charita Jeseník). Jednalo se o její celkovou rekonstrukci v hodnotě 530 000 Kč, která byla dokončena v červnu. Prádelna je využívána k praní prádla pro charitní domovy pečující o seniory a při plném provozu vyperou charitní pracovníci až 171 kg prádla denně, což je  až  3 420 kg  prádla  za  měsíc.

Charita Ostrava využila výnos sbírky na vybavení pro komfortní odpočinek seniorů ve společných prostorách Charitního domu sv. Václava, domova pokojného stáří a zároveň zrekonstruovala recepci pro důstojný vstup klientů a návštěvníků do domu. Sbírka v letošním roce také pomáhá Charitě Ostrava hradit provoz služeb Mobilního hospice sv. Kryštofa a Pečovatelské služby Matky Terezy, které jsou dlouhodobě ztrátové.

Děkujeme za vaši štědrost

Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se