Tříkrálová sbírka se povedla. Děkujeme!

Tříkrálová sbírka se povedla. Děkujeme!

Další ročník koledování Tříkrálové sbírky, největší sbírkové akce v České republice, je za námi. Po dvou týdnech koledování a dvou týdnech rozpečeťování pokladniček známe výsledky charitní tříkrálové koledy v ostravsko-opavské diecézi. Letos byla výrazně překonána hranice 15 mil. korun, které pomohou potřebným a podpoří charitní dílo.

„Jednotlivé Charity v ostravsko-opavské diecézi, tedy na území Moravskoslezského kraje a Jesenicka, zapečetily a následně rozpečetily 2905 kolednických pokladniček. Celkový výnos koledování v naší diecézi činí 15.682.874,- Kč, což je o 5% více než loni. Všem dárcům srdečně děkujeme.“ sděluje diecézní koordinátor sbírky Martin Hořínek a dodává, že nejštědřejší byli sice tradičně dárci na Hlučínsku a Opavsku, nicméně nárůst vykoledované částky zaznamenaly téměř všechny Charity v diecézi.

„Stoupající zájem o Tříkrálovou sbírku je velmi potěšující. Je povzbudivé, že se nám daří nejen vysbírat vyšší částku, která pomáhá potřebným, ale hlavně, že vyráží do ulic stále více kolednických skupinek, které roznáší požehnání do našich domovů, protože tříkrálová koleda je právě o potkávání a vzájemném obdarovávání. Právě v letošním roce byla obětavost tisíců dobrovolníků, kteří bez ohledu na mráz vycházeli s koledou, obzvláště obdivuhodná. Stejně tak z jejich vyprávění víme, že je letos lidé vítali obzvláště mile.“ glosuje se diecézní koordinátor a dodává: „Překonání 15 mil. korun je také výrazem veliké solidarity v našem kraji a projevem důvěry Charitě. Ukazuje, že nám lidé věří, že vidí smysl a potřebnost naší činnosti.“

 80% vykoledované částky pomůže potřebným v regionu - 65% vykoledované částky se vrací do Charit, které je vykoledovaly na realizaci jejich záměrů, 15% připadne na projekty Diecézní charity ostravsko-opavské. Část výnosu koledování pomůže prostřednictvím Charity také lidem v tísni v zahraničí. Využití finančních prostředků získaných koledováním je velmi široké, záměry Charit jdou napříč všemi cílovými skupinami – od ohrožených dětí po osoby v terminálním stádiu života. Kompletní přehled záměrů, stejně jako výsledky koledování v jednotlivých městech a obcích kraje jsou k dispozici na našem webu.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se