Více jak 1000 litrů čistících prostředků a další pomoci lidem zasaženým povodněmi

Více jak 1000 litrů čistících prostředků a další pomoci lidem zasaženým povodněmi

Po čtrnácti dnech od doby, kdy zasáhla povodeň území Čech, byla díky sbírkám získána materiální pomoc z 9 charit v Moravskoslezském kraji a Jesenicku. Obyvatelé tohoto kraje, tak pomocí charity, využili možnosti pomoci v oblastech zasažených povodní.

Materiální sbírky humanitární pomoci pro lidi postižené aktuálními povodněmi probíhaly v Charitě Bohumín, Český Těšín, Jablunkov, Javorník, Krnov, Nový Jičín, Odry, Ostrava, Studénka. Sbírky byly zahájeny bezprostředně po začátku povodní a ve většině charit byla sbírka ukončena začátkem minulého týdne. Věci z materiálních sbírek byly převezeny do  Centrálního humanitárního skladu v Ostravě - Koblově, odkud budou dále distribuovány ve spolupráci s Charitou Česká republika.

Podařilo se například vybrat mimo velkého počtu čistících prostředků (1 000 litrů), také více jak 20 000 ks gumových rukavic, 200 kýblů, velké množství lopat, smetáků, ložního prádla, gumáků nebo balené vody.

Děkujeme všem lidem a organizacím, které materiální sbírky podpořili!

Diecézní charita ostravsko - opavská poskytla také vysoušeče. V současné době jsou používány v Gymnáziu v Hositnném na Trutnovsku a také na Litoměřicku.

 

Související akce