Zahrádka Na Rampě ožila

Zahrádka Na Rampě ožila

Začátkem loňských prázdnin, 1. července, se konalo pravidelné setkání dětí s otcem biskupem na Prašivé. Každoročně je na tomto setkání vybrán projekt, služba nebo činnost, které podpoří samotné děti. V roce 2017 byl vybrán plán zvelebit zahrádku v ulici Na Rampě v Ostravě Kunčičkách, kterou by využívaly děti a mládež, a také rodiny, které spolupracují se službami Střediska sociální aktivizace Horizont Diecézní charity ostravsko-opavské.

Stavíme sen papeže Františka

V duchu tohoto motta se neslo společné setkání na Prašivé. Děti si mohly koupit symbolické cihličky a výtěžek z tohoto prodeje byl věnován právě na úpravu zahrádky Na Rampě. Celková částka, věnovaná na úpravu zahrádky, byla necelých 8 tisíc korun. Díky této štědrosti jsme mohli začít s úpravami prostoru. Zarostlou zahrádku jsme vykosili a vykácením několika starých stromů, se prostor krásně prosvětlil. Bylo třeba také upravit oplocení. Nově jsme vybudovali vstupní branku, tak, abychom zahrádku zpřístupnili přímo z ulice. Dále jsme nakoupili a nainstalovali prvky pro volnočasové aktivity dětí i rodičů, jako je pískoviště, konstrukce na houpačku a odpočinková lavička. Návštěvníci zahrádky si tak mohou vychutnat posezení v příjemném stínu vzrostlého ořešáku. Podařilo se nám také připravit záhonek na zasetí a pěstování zeleniny, o který se budeme společně starat. Děti si pak pochutnají na zdravé svačince, kterou si samy vypěstovaly.

Na všech úpravách se podílely děti a rodiny, které spolupracují s našimi službami. Pomáhaly pohrabat trávu
a listí, posbírat spadaná a shnilá jablka a zasít mrkev a ředkvičky. Teď nás ještě čeká nový nátěr oplocení
a pravidelná péče o trávník, záhonek a všechny prvky, které jsme na zahrádku naistalovali.

Zahrádka Na Rampě v březnu 2017Zahrádka_Na_Rampě_květen_2018

Děkujeme všem dětem, které svým příspěvkem pomohly k oživení zahrádky i společenství v Ostravě-Kunčičkách. Už teď se těšíme se na další společná setkání a příjemně strávený čas na zahrádce, kterou jsme společnými silami vybudovali.

Zveme Vás

Tým střediska sociální aktivizace Horizont srdečně zve na slavnostní otevření Zahrádky Na Rampě. Společné posezení se uskuteční ve čtvrtek 7. 6. 2018 od 15 h. Přijďte si k nám odpočinout. 

Na společné setkání se těší

Tým střediska Horizont a jejich klienti

Snímek1

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 
Podporují nás:

 

Logo OPZ barevné

 
Grafika1

Partneři

 
 

Najdete nás také na:

 

Facebook Round  Instagram round social media icon free  Youtube round

Připojte se