Svatodušní sbírka

„…cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří,
mně jste učinili.“

Ježíš Kristus (Mt 25, 40)

Vážení přátelé a příznivci charitního díla,

u příležitosti slavnosti Seslání Ducha svatého probíhá každoročně v kostelích sbírka na podporu činnosti Diecézní charity ostravsko-opavské.

Činnost Diecézní charity ostravsko-opavské je úzce spjata se založením Ostravsko-opavské diecéze, kterou jako nejmladší z českých diecézí založil v roce 1996 papež Jan Pavel II. O rok později, 1. ledna 1997, vnikla z pokynu biskupa Františka Václava Lobkowicze ostravsko-opavská diecézní Charita s posláním pomáhat všem lidem, kteří se ocitli v sociální, zdravotní či jiné nouzi. Diecézní Charita koordinuje na území Moravskoslezského kraje a v části Jesenicka činnost 18 oblastních Charit a jejich prostřednictvím provozuje jednotlivá zařízení, jako jsou např. domovy pokojného stáří, azylové domy pro matky s dětmi, nízkoprahové kluby pro děti a mládež, aj. Nabízí komplexní zdravotní a sociální služby, které provází člověka od jeho narození až po závěr života a ročně poskytne péči 30 tisícům lidí. Mimo řídící a dozorčí činnost se diecézní Charita věnuje na Ostravsku sociální a komunitní práci. Dlouhodobě působí také na Ukrajině a v Moldavsku, kde pomáhá seniorům, dětem i lidem postiženým válkou. V diecézi také zaštiťuje Tříkrálovou sbírku a realizuje vlastní projekty.

Výtěžek Svatodušní sbírky je určen na podporu činnosti Diecézní charity ostravsko-opavské, která mimo výše uvedené aktivity poskytuje na Ostravsku podporu lidem v krizi v sociálně-dluhových porádnách, dětem a mládeži nabízí aktivity nízkoprahových klubů Horizont a Vesnička v Ostravě-Kunčičkách a v Ostravě-Muglinově, lidem ze sociálně vyloučených lokalit je nablízku prostřednictvím komunitní práce a nezapomíná ani na rodiny s dětmi a individuální pomoc prostřednictvím sociálních služeb sociální rehabilitace Šance domova a sociální aktivizace Vesničky soužití a Horizont..

Děkujeme všem lidem, kteří se rozhodnou podpořit i letos charitní dílo v diecézi, ať už modlitbou, dobrovolnou pomocí nebo finančním příspěvkem.

Podpořte činnost Diecézní charity ostravsko-opavské

číslo účtu: 24681090/5500